شکایت از شرکت

شکایف از همراه اول چگونه است؟

همراه اول جزو اپراتور های ارتباطی فعال و شناخته شده در کشور به شمار می رود که خدمات گوناگونی را در اختیار مردم قرار می دهد. از جمله خدمات اصلی این شرکت می توان به ارائه انواع سیم کارت، اینترنت (اینترنت خانگی و تلفن همراه)، پیامگیر صوتی و غیره اشاره کرد.

همراه اول فعالیت خود را از سال 1373 در تهران در قالب شرکت سهامی خاص آغاز کرد که بعد ها به شرکت سهامی عام تبدیل شد. این شرکت یکی از بزرگترین اپراتور های تلفن همراه در ایران و خاورمیانه محسوب می شود که در حال حاضر در اغلب مناطق ایران نمایندگی دارد و هر ساله تعداد مراکز خود را در سراسر کشور گسترش می دهد.

همراه اول در ابتدای شروع فعالیت خود تنها در زمینه سیم کارت و اینترنت خدمات خود را به مشتریان ارائه می نمود که به مرور زمان سطح امکانات و خدمات خود را افزایش داد.

به طور معمول مشترکین همراه اول از امکانات این مجموعه رضایت کافی دارند و به بهترین شکل ممکن از آن استفاده می کنند.

اما در برخی مواقع عوامل مختلفی باعث می شود که میزان رضایت از نحوه خدمات دهی اپراتور همراه اول کاهش یابد و به نوعی در حد انتظار امکانات خود را در اختیار مشترکین قرار نمی دهد. همراه اول مانند هر اپراتور دیگری طی چند سال اخیر به دفعات زیاد مورد انتقاد قرار گرفته است و حتی برخی از مشترکین اقدام به شکایت از این اپراتور کرده اند.

در صورتی که از نحوه خدمات دهی همراه اول ناراضی هستید و قصد شکایت از این اپراتور را دارید، با مجموعه شکایت 24 همراه باشید تا در ادامه مطلب به بررسی دلایل اصلی شکایت از شرکت همراه اول و نحوه طرح شکایت از این مجموعه بپردازیم.

سیم کارت همراه اول

دلایل اصلی شکایت از اپراتور همراه اول

در چند سال اخیر میزان شکایت از اپراتور هایی نظیر همراه اول افزایش چشمگیری داشته است و دلیل عمده بروز اینگونه نارضایتی ها، عدم ارائه خدمات و امکانات در سطح ایده آل می باشد.

البته این موضوع تنها مختص به همراه اول نمی باشد و سایر اپراتور های ارتباطی نظیر ایرانسل و رایتل نیز با مشکلاتی نظیر عدم رضایت مشترکین از خدمات و امکانات مجموعه، مواجه شده اند. موارد زیر می تواند موجب بروز نارضایتی مشترکین از خدمات مجموعه همراه اول شود که در صورت تداوم این مشکلات منجر به شکایت نیز می شود.

مواردی که منجر به شکایت مشترکین از خدمات شرکت همراه اول می شود، بسیار زیاد هستند و تنها به دلایل اصلی آن اشاره می کنیم که عبارتند از:

 • اقدام به شارژ کردن سیم کارت خود می کنید اما بعد از مدت کوتاهی متوجه می شوید که حسابتان شارژ نشده و با بررسی مجدد موجودی، مشاهده می کنید که موجودی سیم کارت من به صفر رسیده است. در نهایت فهمیده اید که بسته اینترنت رزرو داشته اید که به محض شارژ فعال شده است.
 • در اغلب مواقع پیش آمده است که در سفر های زیارتی مانند اربعین، هزینه قبض تلفن همراهتان از کل هزینه ‌های سفر تان بیشتر شده که در صورت عدم پرداخت هزینه های تماس توسط اپراتور سیم کارت، قصد دارید علیه شرکت مربوطه اقدام به شکایت نمایید.
 • در برخی مواقع ممکن است که از نمایندگی های همراه اول سیم کارت با شماره مشخصی را خریداری کرده اید که در زمان تحویل با شماره دیگری مواجه می شوید.
 • شماره تلفن مشترکین بدون هیچ گونه دلیل خاصی غیر فعال یا توقیف شده که می تواند خسارت های جبران ناپذیری به افراد وارد کند.
 • سیم کارت توسط فرد خریدار شده اما زمان تحویل آن مدت زیادی طول کشیده یا سیم کارت اصلا به وی تحویل داده نشده است.
 • در یک سری از مناطق کشورمان هنوز دکل های اپراتوری که مردم بتوانند به راحتی باهم ارتباط داشته باشند، نصب نشده است و مسئولان مربوطه تا کنون هیچ گونه اقدامی در این زمینه انجام نداده اند و سهل انگاری می کنند.
 • با تهیه بسته های اینترنت ممکن است قبل از آن که حجم یا زمان آن تمام شود، ببینید که بسته صفر شده است. به عبارت دیگر حجم بسته های اینترنت زودتر از موعد تمام شود.
 • سرعت اینترنت تهیه شده بسیار پایین باشد.
 • در مناسبت های خاص از اپراتور همراه اول، پیامک اینترنت رایگان دریافت می‌کنید و پس از استفاده از حساب شما پول کسر می‌شود.
 • گرفتن مالیات زیاد از مشترکین. گاهی اوقات برای خرید شارژ و بسته اینترنت از شما ارزش افزوده چند برابری اخذ می شود که در واقع اپراتور همراه اول بیش از مقدار تعیین شده از شما مالیات دریافت کرده است.
 • عدم برخورداری برخی از شماره های سیم کارت همراه اول از امنیت کافی که منجر به ایجاد مشکلات قانونی برای مالکین سیم کارت ها در آینده می شود.
 • زمانی که بسته های مخصوص مکالمه تلفن همراه را شارژ کرده اید و بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی متوجه می شوید که حجم زیادی از موجودی حساب شما کسر شده یا به صفر رسیده است.
 • عدم آنتن دهی در منطقه ای که از شرایط مناسب آنتن دهی برخوردار است. گاهی اوقات در مکانی حضور دارید که اصولا شرایط آنتن دهی آن منطقه در سطح مناسبی قرار دارد و سیم کارت شما آنتن نمی دهد.
 • عدم پاسخگویی مناسب و صحیح پشتیبان های اپراتور همراه اول
 • عدم دسترسی به اینترنت پرسرعت نسل جدید

مراجع صالح به رسیدگی شکایت از همراه اول

عمده شکایات مشترکین همراه اول به نحوه خدمات دهی و میزان امکانات این مجموعه ارتباط دارد که در وهله اول می توان از طریق اپراتور های مربوطه اقدام به ثبت شکایت نمود. در این صورت کارشناسان مجموعه همراه اول اقدام به بررسی شکایت مزبور نموده و اقدام به حل و فصل آن می نمایند.

شکایت مربوطه را می توان علاوه بر اپراتور از طریق وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مطرح نمود. در صورتی که از سوی شرکت همراه اول تخلف غیر قانونی صورت گیرد،

می توان از مراجع قانونی نظیر دادگاه ها و دادسرا های صالح ثبت شکایت کرد. اختلافات در این زمینه اصولا به صورت مسالمت آمیز حل و فصل می شود و نیازی به طرح شکایت خاصی نمی باشد.

اما در مواردی شکایت تنها راه حل برطرف شدن اختلافات در این زمینه می باشد که می توانید با بهره گیری از خدمات مجموعه شکایت 24 به بهترین شکل ممکن شکایت خود را علیه اپراتور همراه اول طرح نمایید.

اپ همراه من

نحوه طرح شکایت از همراه اول

در مواردی که به هر دلیلی شرکت همراه اول از ارائه خدمات به مشترکین خود امتناع می ورزد یا امکانات با سطح کیفی پایینی را در اختیار افراد قرار می دهد، باید از طریق مراجع ذیربط اقدام به ثبت شکایت کرد.

برخی از مشترکین همراه اول بهترین راه حل در صورت بروز چنین مشکلاتی را عدم استفاده از خدمات مجموعه بیان می کنند که یقینا این روش به هیچ عنوان کارساز نخواهد بود. اگر به دلایل مختلفی این مجموعه خدمات مناسبی را در اختیار شما قرار نداد، باید برای دفاع و رسیدن به حق و حقوق خود اقدام به طرح شکایت نمایید.

نحوه طرح شکایت از همراه اول در مراجع قانونی بسیار ساده است و از طریق شکواییه صورت می گیرد. اگر شکواییه به روش صحیح تنظیم نشود، قطعا توسط محاکم عمومی رد می شود و هیچ گونه رسیدگی نسبت به آن نمی شود. مجموعه شکایت 24 با سابقه چندین ساله در زمینه تهیه و تنظیم انواع گوناگون شکواییه می تواند شما را در این زمینه راهنمایی کند.

راه حل مناسب برای شکایت از همراه اول

رسیدگی به کلیه مراحل دادرسی توسط وکیل می تواند نتیجه مناسبی برای هر پرونده حقوقی داشته باشد. اما در مواردی امکان دسترسی به وکیل وجود ندارد که در این صورت برای طرح شکایت علیه همراه اول و تهیه شکواییه می توانید از خدمات مجموعه شکایت 24 استفاده کنید.

شکایت 24 با بهره گیری از کارشناسان مجرب و متخصص، ارائه دهنده انواع خدمات حقوقی نظیر مشاوره، تنظیم انواع شکوائیه و لوایح دفاعیه و غیره می باشد که می توانید نهایت بهره را از خدمات مذکور داشته باشید.

اصولا طرح شکایت علیه اشخاص حقوقی نظیر شرکت همراه اول کمی زمانبر و نیازمند رعایت یکسری موارد قانونی است که بدون بهره گیری از کارشناسان و مشاوران حقوقی مجرب عملا روند رسیدگی را دشوار می کند. در صورتی که قصد طرح شکایت علیه مجموعه همراه اول دارید، استفاده از خدمات مجموعه شکایت 24 می تواند بهترین راه حل برای شما باشد.

با توجه به افزایش نرخ حق الوکاله در چند سال اخیر، استفاده از وکیل می تواند هزینه سنگینی را برای شما به همراه داشته باشد که برای بهره مندی از خدمات و شرایط مناسب تر به شما توصیه می کنیم شکایت 24 را به عنوان راهنما و پشتیبان خود در امور حقوقی انتخاب نمایید.

شکایت از همراه اول

بررسی آمار میزان طرح شکایت از همراه اول

در این بخش آماری از وضعیت شکایت های ثبت شده از همراه اول مورد بررسی قرار گرفته است که توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام شده است. آمار به دست آمده حاکی از ‌آن است که بیش‌ترین شکایت مشترکین از شرکت همراه اول مربوط به عدم آنتن دهی، عدم دسترسی به شبکه پرسرعت اینترنت و پیامک متنی می باشد. از مجموع ۱۴۲۸ شکایت ثبت‌ شده طی ماه های گذشته، تقریبا ۸۹۳ مورد رسیدگی‌ شده است.

آمار مذکور نشان دهنده حجم بالای شکایت کاربران از همراه اول می باشد که یقینا با رسیدگی به این شکایات، بسیاری از مشکلات خدمات دهی ظرف مدت زمان کوتاه برطرف خواهد شد.

در صورتی که سیم کارت همراه اول بدون دلیل خاصی غیر فعال شود، برای رسیدگی به این موضوع چه کاری باید انجام دهیم؟

در وهله اول موضوع مربوطه را با پشتیبان اپراتور همراه اول در میان بگذارید که در صورت عدم نتیجه دلخواه می توانید شکایت خود را از طریق مراجع مذکور مطرح کنید.

بیشترین آمار شکایت از همراه اول در چه مواردی بوده است؟

طبق آمار بدست آمده، پیامک های متنی، خرید بسته های اینترنت و مکالمه تلفنی و عدم پاسخگویی پشتیبان بیشترین موارد شکایت از همراه اول را به خود اختصاص داده اند.

آیا برای طرح شکایت علیه همراه اول، استفاده از وکیل الزامی است؟

خیر، با استفاده از خدمات مجموعه ما می توانید به بهترین شکل ممکن از همراه اول شکایت نمایید و به نتیجه دلخواه خود برسید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۶ رای

‫3 دیدگاه ها

 1. سلام
  لطفا بجای پرداختن به مسائل کوچک و کم اهمیت به مشکلات ویژه بپردازید .. کجای دنیا کسی طرح شکایت میکنه برای یک بسته اینترنتی یا ادم آنتن دهی .. مشکلی که هم اکنون برای آن قصد طرح شکایت جدی از رویکرد و سیاست سیستم فاسد همراه اول دارم … خط من دارای قطع قضایی بوده برای برطرف کردن اقدام کردم یک ماه است که میروم و می آیم هر بار از من تقاضای نامه ای میکنند مبنی بر اینکه دستور قطع قضایی مثلا از فلان دادگاه وقتی میرم نامه را میگیرم میگویند نامه را ببر بروز کن بیار مجدد اقدام میکنم نامه جدیدی هست که اطلاع ندارم این فرایند 4 نامه تا امروز ادامه داشته .. از طرفی احساس خشم ونفرت دارم از این اپراتور از طرفی برای روکم کنی هم که شده ادامه میدم تا خط رو بگیرم … این سیستم فاسد برای خیلی ها در حال اجراست که اصلا پیگیری نمیکنند …. لطفا من را راهنمایی کنید چگونه میتوانم حق این مال مردم خورهارو بشون بدم

 2. با سلام من سیم کارت همراه اول داشتم تو گوشیم بوده و روش هم تلگرام داشتم هم واتساپ و کلا کارهای بانکیم با اون خط که به نامم بود انجام میدادم بدون اطلاع یکدفعه قطع کردن و خط تخلیه شد، کجا باید برم شکایت کنم راهنمایی کنید ممنون میشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا