شکایت از سایت اینترنتی

امکانات و بستری که تکنولوژی و دسترسی به اینترنت برای مردم فراهم کرده است، بی‌شمار می‌باشد. این امکانات در قالب‌های متعددی عرضه شده‌اند که یکی از آن‌ها سایت‌های اینترنتی است. سایت‌های اینترنتی در مقیاسی وسیع و برای کاربردهای فراوانی مورد استفاده قرار می‌گیرند. به عنوان مثال سایت‌هایی هستند که در قالب خبری فعالیت می‌کنند یا ویدیو به نمایش می‌گذارند، پخش موسیقی دارند و حتی امکاناتی مانند فروشگاه‌های آنلاین، استخدام افراد و مواردی از این قبیل را ارائه می‌دهند.

سایت‌های اینترنتی با وجود بازدیدهای مردمی است که پا بر جا می‌ماند و می‌تواند فعالیت خود را ادامه بدهد. همین ارتباط مستقیم با مردم ممکن است زمینه را برای بروز برخی تخلف‌ها و تضییع حقوق کاربران اینترنتی مهیا سازد. به عنوان مثال ویدیوهایی که در سایت‌ها آپلود می‌شود، مطالبی که در آن قرار می‌گیرد و خدماتی که به فروش می‌رسد همگی ممکن است خلاف قوانین و مقررات باشد.

در صورت مشاهده چنین مواردی بسیاری از کاربران به دلیل سختی اثبات و یا عدم آگاهی دقیق از شیوه و مراحل احقاق حق و طرح شکایت، سعی می‌کنند با تخلفات به وجود آمده کنار بیایند و از کنار آن عبور کنند.

گاهی این نارضایتی‌ها از سایت‌های اینترنتی به جایی می‌رسد که دیگر چاره‌ای جز شکایت کردن باقی نمی‌ماند. برخی از این وبسایت‌ها تحت نظر مراجع داخلی و با داشتن نماد اعتماد الکترونیک، همواره قابل پیگرد هستند جدای از آن که در قسمتی از این سایت‌ها امکان اتصال به واحد پشتیبانی و حل مشکل مستقیم وجود دارد. اگر چنین مواردی وجود نداشت، باید با در دست داشتن مدارک و کمک گرفتن از متخصص به مراجع ذی‌صلاح مانند پلیس فتا مراجعه نمایید.

دکمه بازگشت به بالا