شکایت از فروشگاه – اینترنتی

تا پیش از این استفاده مردم از فروشگاه‌های اینترنتی در حد معمول و متعارف بود اما با شروع همه‌گیری بیماری کرونا استفاده مردم از خدمات آنلاین در همه سطوح افزایش چشمگیری پیدا کرد. حالا ممکن است افراد برای خریدهای روزانه و جاری خود نیز نظیر سفارش نان و خرید از سوپرمارکت از ابزارهای برخط استفاده کنند.

با وجود کاستی‌هایی که از منظر قانونگذاری در حیطه خدمات آنلاین به ویژه نظارت و ضمانت اجرا بر ساز و کارهای فروشگاه‌های اینترنتی وجود دارد، باب کلاهبرداری و سواستفاده نیز گشود شده است. اهمیت به روز رسانی قوانین مطابق روند پیشرفت جوامع و سرعت سرسام‌آور پیشروی تکنولوژی در چنین مواقعی بسیار احساس می‌شود.

البته که فروشگاه‌های اینترنتی مزایای زیادی نه تنها برای مشتریان بلکه برای خود فروشندگان نیز فراهم کرده است اما شما همیشه باید این انتظار را داشته باشید که اجناس و خدماتی که سفارش داده‌اید مطابق انتظارتان نباشد یا اصلا هیچگاه به دستتان نرسد و هزینه‌هایی که کردید، از دست برود.

شاید به همین دلیل باشد که ترافیک پرونده‌های شکایت از فروشگاه‌های آنلاین این روزها افزایش پیدا کرده است. به هر حال صرف اینترنتی بودن فروشگاه و در دسترس فیزیکی نبود آن نباید شما را دلسرد نماید. راه‌های مختلفی برای احقاق حقوق شما وجود دارد.

دکمه بازگشت به بالا