شکایت از اصناف

شکایت از یدک کش چگونه است؟

یدک‌کش جز مشاغل خدماتی در کشورمان محسوب می‌شوند و در زمینه‌های مختلفی به عموم مردم خدمات‌دهی می‌کنند.

یدک‌کش‌ چیست؟

ممکن است برای شما یا اطرافیانتان این مشکل پیش آمده باشد که به به دلیل نقص فنی خودرو در راه توقف کنند و امکان حرکت با خودرو نیز وجود نداشته باشد.

در این شرایط باید برای جلوگیری از خسارات احتمالی با مراکز مربوطه سریعا تماس بگیرید تا خودرو شما به محل امنی منتقل شود.

راه حل مناسب برای خودروهایی که در جاده می‌مانند، در تماس بودن با مراکز یدک‌کش است. در این صورت مراکز مربوطه به محلی که خودرو شما در آن قرار دارد، مراجعه می‌کنند و در نهایت با وسیله نقلیه دیگر اقدام به حمل خودرو می‌کنند.

شرکت‌های خودرو سازی ایران علاوه بر تولید و ساخت خودرو در زمینه مسائل خدماتی و امدادی به عموم مردم خدمات رسانی می‌کنند.

همچنین بخوانید

در واقع یدک‌کش‌ها به شرکت‌هایی نظیر ایران خودرو و سایپا مرتبط هستند و زیر نظر آن‌ها فعالیت می‌کنند.

با توجه به این که رضایت عموم مردم از شرکت‌های خودرو سازی در سطح قابل قبولی قرار ندارد، می‌توان انتظار داشت که بخش‌های امدادی آن به مردم خدمات‌دهی مطلوبی ارائه دهند.

وظیفه اصلی یدک‌کش‌ها این است که خودرو‌هایی که در راه دچار نقص فنی می‌شوند و امکان حرکت دادن آن‌ها وجود ندارد را به محلی که راننده درخواست می‌کند، انتقال دهند.

گفتنی است که خودرویی که در جاده با خرابی مواجه می‌شود، می‌تواند چند کیلومتری را از آن محل حرکت کند اما حرکت بیش‌تر از یک مقدار خاص می‌تواد آسیب فراوانی به ماشین وارد نماید.

یدک‌کش متناسب با نوع خودرو شما تعیین می‌شود و از زمانی که با مراکز مربوطه در تماس بودید، بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی برایتان خودرو یدکی ارسال می‌شود تا بتواند ماشین شما را حمل کند.

یدک‌کش‌ها وظایف مهمی را برعهده دارند و اگر کوتاهی در این زمینه داشته باشند، باید پاسخگو رانندگان باشند. در واقع تخلف در این حوزه بسیار گسترده است و همواره شاهد شکایات مردمی در این زمینه هستیم.

نارضایتی از این قشر خدمات دهنده می‌تواند منجر به ثبت شکایت از آن‌ها شود. با توجه به این که یدک‌کش جزو مراکز خدماتی محسوب می‌شوند، باید در زمینه ارائه خدمات به مردم بهترین عملکرد را داشته باشند.

علت اصلی شکایت از یدک‌کش این است که از مردم هزینه‌های بیشتر از تعرفه مصوب دریافت می‌کنند. البته می‌توان گفت که دلایل بروز تخلفات در این صنف تا حدودی به کم کاری مراجع ذی‌ربط بر می‌گردد و مرجعی در این زمینه خود را پاسخگو نمی‌داند.

اتحادیه صنف یدکش‌ها به دفعات مکرر شاهد ثبت شکایات مردمی بوده است و در این زمینه نیز سازمان تعزیرات نیز ورود کرده است.

در ارتباط با موضوع اخذ هزینه‌های نامتعارف از مردم مصادق بارز گرانفروشی است و شهروندان می‌توانند به دلیل گرانفروشی از این مراکز شکایت کنند.

همین موضوع سبب شده است تا رانندگان به این مراکز دچار اختلاف شوند و برای این که به حق قانونی خود برسند، ناچار به طرح شکایت هستند.

زمانی که با یدک‌کش تماس می‌گیرید، تعرفه ای که به شما اعلام می‌شود با تعرفه‌ای که توسط مرکز اصلی اعلام گردیده، متفاوت است.

در این صورت اختلاف بین نرخ اعلام شده در ازای ارائه خدمات نشان‌دهنده تخلف بارز این مراکز است و می‌توانید در این زمینه از طریق مراجع ذی‌صلاح اقدام به شکایت کنید.

البته طرح ساماندهی خودروهای یدک‌کش امدادی از چند سال اخیر آغاز شده است که در جهت کاهش تخلفات در این زمینه موثر بوده است.

برای آشنایی با شرایط و نحوه شکایت از خودروهای یدک‌کش در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

تخلفات موثر در جهت شکایت از خودروهای امدادی یدک‌کش

همانطور که گفته شد، مراکز امدادی که در زمینه حمل و نقل خودروهای آسیب دیده در داخل یا خارج از شهر فعالیت می‌کنند و تحت عنوان یدک‌کش نیز شناخته می‌شوند، در سالیان اخیر مرتکب تخلفات گسترده‌ای نیز شده‌اند و با حجم انبوهی از شکایت مردمی مواجه گردیده‌اند.

یدک‌کش در عین حال که جز مراکز خدماتی محسوب می‌شوند، خدمات مناسبی را به مردم ارائه نمی‌دهند و طبیعتا نباید انتظار داشت که سطح رضایت عمومی از این مراکز بالا باشد.

اغلب مردم از نوع عملکرد یدک‌کش ها شکایت دارند که باید اینگونه مسائل مورد بررسی قرار گیرد و هر چه سریع‌تر ساماندهی آن انجام شود.

تخلفاتی که این مراکز امداد خودرو انجام می‌دهند، در سطح جامعه آشکار شود و تقریبا بسیاری از مردم با اینگونه تخلفات آشکار هستند.

برای طرح شکایت از اصناف مختلف، شاکی باید مدارک و مستندات کافی ارائه دهد اما تخلفات این مراکز به قدری بارز و آشکار است که صرف اعلام تخلف از سوی مردم به منزله ثبت شکایت از آن‌ها است.

معیار ثابتی برای دلایل شکایت از خودروهای امدادی یدک‌کش وجود ندارد و گستردگی آن‌ها سبب می‌شود تا شهروندان بتوانند طرح شکایتشان را در این زمینه مطرح کنند.

دانستن دلایلی که منجر به شکایت از یدک‌کش شود، می‌تواند برای شاکیان بسیار حائز اهمیت باشد و از این طریق به راحتی می‌توانند شکایت خود را به صورت قانونی مطرح کنند.

بنابراین تخلفات بارز و موثر در جهت شکایت از خودروهای امدادی یدک‌کش به شرح زیر است:

  • عدم ارائه خدمات مطلوب به مشتریان
  • اخذ هرینه های بسیار بالا و نامتعارف در ازای خدمات یدک‌کشی
  • گران فروشی به صورت علنی
  • رفتار نامناسب با مشتریان
  • توهین و فحاشی به مشتری
  • ضرب و شتم مشتری توسط کارکنان امداد خودرو

موارد فوق تنها بخشی از تخلفات بارز خودروهای امدادی یدک‌کش به شمار می‌رود. در واقع هرکدام از تخلفات مزبور می‌تواند در نهایت به این موضوع منتهی شود که مردم از این مراکز شکایت کنند.

شاید کمتر کسی در یک دهه گذشته از تخلفات مراکز مزبور اطلاعاتی داشت اما در حال حاضر تخلفات یدک‌کش‌ها به حدی رسیده است که دیگر برای اغلب شهروندان آشکار شده است.

استفاده از خدمات یدک کش

رسیدگی به شکایت از یدک‌کش از طریق مراجع ذی‌صلاح

زمانی که خودروهای امدادی یدک‌کش اقدام به تخلف می‌کنند و شما قصد دارید از آن‌ها شکایت کنید، باید شکایت خود را در مراجع صالح مطرح کنید. در واقع مهم‌ترین بخشی در اقامه تمامی دعاوی مراجعه به مراجع رسیدگی‌کننده ذی‌صلاح است.

اگر شکایتی را علیه اصناف متخلف در مرجعی که مطرح کنید که صلاحیت رسیدگی را نداشته باشد، در این صورت درخواست شما رد شده و امکان بررسی شکایتتان وجود ندارد.

برای هر صنفی، یک سری از مراجع رسیدگی صالح به رسیدگی به تخلفات آن‌ها هستند که برای صنف یدک‌کش نیز مراجع معینی تعریف شده است.

همچنین مراجع صالح به رسیدگی شکایت از این مراکز براساس نوع موضوع شکایت تقسیم بندی می‌شوند. بنابراین هر موضوع شکایتی را نمی‌توان در یک مرجع خاص مورد بررسی قرار داد.

اگر به هر دلیلی با این مراکز مشکل پیدا کردید، بهتر است قبل از طرح شکایت به صورت مسالمت آمیز اختلاف بین خود را حل و فصل کنید. در صورتی که اختلاف از این طریق قابل برطرف شدن نباشد، در نهایت باید از طریق مراجع قانونی به اقامه دعوا بپردازید.

مراجعی که صلاحیت رسیدگی به شکایت از یدک‌کش را دارند، به شرح زیر است:

اتحادیه صنف خودروهای امدادی یدک‌کش

یکی از مراجعی که صلاحیت رسیدگی به شکایت از مراکز یدک‌کش را دارند، اتحادیه صنف خودروهای امدادی یدک‌کش است. این امکان برای شاکی وجود دارد تا تخلف صورت گرفته از جانب مراکز مزبور را در این اتحادیه مطرح کنند.

شکایت از خودروهای امدادی یدک‌کش به صورت مستقیم مطرح می‌شود و این اتحادیه با در نظر اقدامات قانونی اقدام به بررسی شکایت می‌نماید.

کلیه مراکز ارائه دهنده خدمات امدادی خودرو، زیر نظر مرجعی تحت عنوان اتحادیه صنف امور یدک‌کش فعالیت می‌کنند.

افرادی که از این مراکز بنا به هر دلیلی رضایت ندارند، می‌توانند شکایت خود را در این اتحادیه ثبت کنند. بعد از ثبت شکایت، مراکز ذی‌ربط در اتحادیه اقدامات لازم را جهت رسیدگی به شکایت طرح شده انجام می‌دهند.

در هر صورت، شاکی باید به صورت حضوری به این مرجع مراجعه کرده و در نهایت با رعایت موازین خاص، شکایت را به ثبت برساند. رسیدگی به شکایت از مراکز مزبور، پروسه نسبتا طولانی دارد که شاکی باید به درستی آن را انجام دهد.

با صدور تصمیم نهایی از این مرجع، در نهایت مراکزی که در زمینه ارائه خدمات امدادی خودرو تخلف کرده‌اند، جریمه می‌شوند و حتی امکان توقیف فعالیت کاری تا مدت معین نیز وجود دارد.

سازمان تعزیرات

مرجع دیگری که می‌توان شکایات علیه مراکز متخلف در زمینه ارائه خدمات امدادی خودرو را در آن مطرح نمود، سازمان تعزیرات حکومتی است.

این که شکایت شما از یدک‌کش متخلف در چه مراجعی مورد رسیدگی قرار می‌گیرد، تا حدودی به نوع موضوع شکایت بستگی دارد.

از دلایلی که سبب شکایت از این مراکز خدماتی می‌شود، گرانفروشی است. بحث گران فروشی در تمام اصناف کاری رخ می‌دهد و صرفا به این حوزه محدود نمی‌شود.

در هر حال اگر با مراجعه به مراکز یدک‌کش خودرو متوجه شدید که ارائه خدمات با هزینه‌ای بالاتر از نرخ مصوب به شما انجام می‌شود، سریعا باید این موضوع را از طریق مراجع ذی‌ربط پیگیری کنید.

شکایت از اصناف مختلف به دلیل گران فروشی در کشورمان تقریبا به رویه ثابتی تبدیل شده است که این موضوعات در مرجع صالح مورد پیگیری قرار می‌گیرد.

هیچکدام یدک‌کش‌ها به لحاظ قانونی حق ندارند که تعرفه خدمات خود را بالاتر از نرخ مصوب در اختیار شهروندان قرار دهند. چنین امری تخلف محسوب شده و امکان پیگیری و شکایت از طرف شهروندان وجود دارد.

مرجعی که به صورت تخصصی به تخلفات گران فروشی رسیدگی می‌کند، سازمان تعزیرات حکومتی است. وظیفه اصلی این سازمان، رسیدگی به تخلفات حوزه گران فروشی اصناف مختلف است و شاکایان باید شکایت خود را در این مرجع مطرح کنند.

برخلاف تصور اغلب افراد، تعزیرات یک سازمان غیر قضایی محسوب می‌شود که زیر نظر دولت فعالیت خود را انجام می‌دهد. این سازمان صلاحیت رسیدگی به شکایت مربوط به گران فروشی اصناف مختلف از جمله یدک‌کش‌ها را برعهده دارد.

البته تخلف اعلام شده از سوی مردم ابتدا مورد بررسی قرار می‌گیرد و سپس نظارت‌های لازم به عمل می‌آید.

به طور کلی اعلام نظر نهایی درمورد شکایت مطرح شده از سوی سازمان تعزیرات معمولا با تاخیر صورت می‌گیرد و دلیل آن هم بررسی‌های دقیق و لازم در این حوزه است.

به منظور شکایت واصله به سازمان تعزیرات مبنی بر گرانفروشی مراکز خدماتی و امدادی خودرو نظیر یدک‌کش، در وهله اول تیم تحقیقاتی را به محل ارسال می‌کند تا مراحل شکایت انجام شود.

در صورتی که تخلف صورت گرفته توسط تعزیرات محرز گردد، رسیدگی به شکایت در مرحله رسیدگی قرار گرفته و در نهایت تصمیم نهایی اتخاذ می‌گردد.

تخلفات یدک کش

امکان ثبت شکایت اینترنتی از یدک‌کش

سامانه 124 به منظور رسیدگی به تخلفات گران فروشی اصناف مختلف طراحی شده است. بنابراین اگر قصد دارید از مشاغلی که اقدام به گران فروشی می‌کنند، با سامانه مزبور در ارتباط باشید.

برای برخی از افراد ممکن است که شرایط ثبت شکایت به صورت حضوری به مراجعی چون سازمان تعزیرات فراهم نباشد، در این صورت می‌توانند اعتراضات و شکایات خود را به صورت آنلاین به ثبت برسانند.

در واقع اگر شاکی نتواند به مراجع صالح حضورا مراجعه کند، به معنای عدم امکان ثبت شکایت قانونی توسط آن‌ها وجود ندارد.

مراجع ذی صلاح اقدام به طراحی سامانه‌ 124 نموده‌اند تا اگر فردی قصد شکایت از مراکز ارائه دهنده خدمات در زمینه یدک‌کش به دلیل گران فروشی را داشته باشد، بتواند آن را به صورت آنلاین ثبت کند.

در صورتی که شخصی به دلایل مختلف قصد شکایت از این مراکز یا اعلام تخلفات در این زمینه را داشته باشد، می‌تواند از طریق سامانه مزبور موضوع پیش آمده را پیگیری کند.

تخلفاتی که در سامانه 124 برای مراکز یدک‌کش‌ ثبت می‌شوند، از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار می‌گیرند و در اسرع وقت به شکایات مطرح شده رسیدگی به عمل می‌آید.

درواقع زمانی که فردی شکایت خود را در این سامانه ثبت می کند، تیم نظارتی ابتدا موضوع مطرح شده را بررسی می کنند و سپس به واحد مربوطه فرستاده می شود تا تصمیمات لازم در این زمینه اخذ شود.

همچنین واحد تحقیقاتی برای شکایات مردمی ثبت شده در سامانه 124 در نظر گرفته شده است تا پیگیری های لازم صورت گیرد.

انجام عمل تحقیقاتی برای شکایات مردمی از یدک‌کش‌ها لازم و ضروری است، زیرا در وهله باید این موضوع ثابت شود که تخلفی در این زمینه صورت گرفته است یا خیر.

اگر توسط واحد‌های تحقیقاتی وقوع تخلف به اثبات برسد، پرونده برای شکایت طرح شده تشکیل می‌شود و سپس به مراجع صالح ارسال می‌شود.

شکایات و گزارشات ثبت شده در سامانه برحسب موضوعی که دارند، به چند دسته تقسیم بندی می‌شوند و سپس توسط واحدهای مربوطه مورد پیگیری قرار می‌گیرند.

برای رسیدگی به این گونه شکایات نمی‌توان مدت زمان مشخص و ثابتی را در نظر گرفت و بسته به نوع گزارش می تواند متغیر باشد.

لازم به ذکر است که اطلاع رسانی های لازم درمورد شکایت ثبت شده در سامانه در اختیار مردم قرار می‌گیرد و همچنین امکان پیگیری شکایت مستقیما توسط شاکی وجود دارد.

سامانه 124 به صورت دائم فعال است و شهروندان می‌توانند شکایت خود را در ساعات مختلف ثبت کنند و هیچ محدودیتی بابت ثبت شکایت در این زمینه وجود ندارد.

این سامانه به طور شبانه‌ روزی و در تمام ایام هفته آماده دریافت شکایات در زمینه گرانفروشی مراکز یدک‌کش است و هم ‌وطنان می‌توانند از نقاط مختلف کشور با شماره تلفن 124 تماس گرفته و شکایات خود را در این زمینه مطرح کنند تا در اسرع وقت رسیدگی شود.

شکایت از یدک‌کش از طریق مراجع قضایی

شکایت از یدک‌کش معمولا توسط مراجع مزبور مورد رسیدگی قرار می گیرد و اگر تخلفات این مراکز به حدی رسید که جنبه قانونی و یا کیفری داشته باشد، در نهایت می‌توان از طریق مراجع قضایی پیگیری کرد.

مراجعی مانند اتحادیه صنف یدک‌کش و سازمان تعزیرات صلاحیت رسیدگی به تخلفات حوزه امدادی خودروها را برعهده دارند. اگر رسیدگی به شکایت از یدک‌کش از این طریق امکان پذیر نبود، باید از طریق مراجع قضایی اقدام به پیگیری کرد.

اگر تخلف صورت گرفته از مراکز مزبور جنبه حقوقی داشته باشد( مانند جبران خسارت توسط خودروهای امدادی یدک‌کش)، در محاکم حقوقی به شکایت مربوطه رسیدگی خواهد شد اما اگر تخلف صورت گرفته از طرف آن‌ها جنبه مجرمانه داشته باشد، دادسرا و دادگاه‌های کیفری در این زمینه صلاحیت دارند.

ماموران امدادی خودرو ممکن است که در زمان ارائه خدمات به راننده خودرو توهین کند. با توجه به این که توهین مطابق قانون جرم محسوب می‌شود، شاکی می‌تواند از این افراد طرح شکایت کیفری کند.

رسیدگی به شکایت از مراکز یدک‌کش به دلیل توهین به رانندگان به جهت آن که جنبه کیفری دارند، در مراجع قضایی کیفری رسیدگی می‌شود. بنابراین برای شکایت در این زمینه ابتدا باید به دادسرا مراجعه کنید.

دادسرا در وهله اول تحقیقات مقدماتی جرم را انجام می‌دهد و در صورتی که ثابت شود، کارکنان امدادی به شخص یا اشخاصی توهین کرده است، پرونده برای رسیدگی بیشتر و صدور حکم به دادگاه کیفری صالح ارجاع داده می‌شود.

اثبات این موضوع تا حد زیادی به ادعاهای ارائه شده طرفین بستگی دارد. در واقع اگر بتوانید مدارکی را در اختیار دادسرا قرار دهید که نشان‌دهنده توهین کارکنان مراکز یدک‌کش خودروهای امدادی به شما است، وقوع جرم برای دادسرا اثبات می‌گردد.

در نهایت با صدور حکم توسط دادگاه، در صورتی که رای به نفع شاکی صادر شود، مرتکبین این رفتار مجازات می‌گردد و شما به حق قانونی خود خواهید رسید.

یدک کش خارجی

فرآیند مربوط به شکایت از مراکز ارائه‌دهنده خدمات یدک‌کش

برای شکایت از مراکز ارائه دهنده یدک‌کش به این موضوع باید واقف باشید که مراحل مختلفی را می‌بایست طی کنید.

در واقع مراحل شکایت از یدک‌کش فرآیند خاصی دارد که شاکی باید تا آخرین مرحله، تمامی اقدامات لازم را به درستی انجام دهد.

اگر فرآیند رسیدگی به شکایت طبق اصول و مقررات خاص آن انجام نشود، شاکی نمی‌تواند به نتیجه دلخواه خود در پرونده مطروحه برسد. علاوه بر این مرجع رسیدگی‌کننده به شکایاتی که بدون انجام مراحل قانونی به ثبت رسیده‌اند، ترتیب اثر نخواهد داد.

صرف ثبت و دریافت شکایت جز مراحل اصلی مربوط به شکایت از یدک‌کش نیست و باید فرآیند دیگر آن مانند بررسی توسط مرجع مربوطه و احراز تخلف صورت گرفته انجام شود.

شاکی برای شکایت از مراکز متخلف یدک‌کش باید مراحل زیر را انجام دهد:

مرحله اول: دریافت و ثبت شکایت

قاعدتا تا زمانی که شاکی اقدام به ثبت شکایت نکند یا تخلفی گزارش نشود، امکان شکایت از هیچ صنفی وجود ندارد.

در صورتی که شهروندان به دلیل تخلف صورت گرفته اقدام به شکایت نمایند یا مرجع ذی‌صلاح راسا تخلف رخ داده را مشاهده کند، پروسه مربوط به شکایت از یدک‌کش از سر گرفته می‌شود.

در واقع مرحله نخست شکایت از یدک‌کش‌ها، دریافت و ثبت شکایت است. ثبت شکایت از طرف مشتریان انجام گرفته و دریافت آن از طریق مراجع صالح انجام می‌شود.

این امکان برای شهروندان وجود دارد تا در صورت مشاهده تخلفاتی مانند بی توجهی به درخواست شهروندان و دریافت هزینه های بالا و موارد دیگر، مراتب را به اطلاع مراجع ذی صلاح برسانند.

رانندگان خودرو دارای یک سری حق و حقوق قانونی هستند و اگر حق آن به دلایل مختلف پایمال شود، باید از طریق مراجع قانونی اقدام به شکایت کند.

اگر شهروندی در مورد عرضه و ارائه خدمات از طرف مراکز یدک‌کش شکایتی داشته باشد، می تواند به اتحادیه اصناف مراجعه کند.

در واقع اگر به دلیل تخلفاتی که مراکز یدک‌کش در حوزه ارائه خدمات امدادی انجام می‌دهند، قصد شکایت داشته باشید، مرجعی که باید شکایت آن را در آن به ثبت برسانید، مراجعی نظیر اتحادیه صنف یدک‌کش و یا سازمان تعزیرات است.

مرحله دوم: بررسی شکایت

در وهله اول باید مشخص شود که قصد دارید به چه دلیلی از مراکز متخلف یدک‌کش شکایت کنید. با مشخص شدن نوع موضوع شکایت می‌توانید به مرجع صالح در این زمینه مراجعه کنید.

در هر صورت زمانی که شکایتتان به ثبت رسید، نوبت به مرحله بررسی شکایت می‌رسد. مرجع صالح بعد از دریافت شکایت اقدام به بررسی آن با جزئیات کامل می‌کند.

بررسی شکایاتی که از صنف یدک‌کش می‌شود، تقریبا زمانبر است و ممکن است که تا چندین ماه طول بکشد. در واقع مرجع رسیدگی‌کننده باید تمامی فرآیند و مراحل مربوط به بررسی شکایت واصله را انجام دهد تا بتواند تکلیف تخلف صورت گرفته را تعیین نماید.

زمانی که شاکی ادعای انجام تخلفی را از طرف این مراکز مطرح می‌کند، مرجع رسیدگی‌کننده نمی‌تواند به صرف گفته او اقدام به صدور رای کند. بنابراین در این مرحله، تیم تحقیقاتی به مرکزی که از آن شکایت شده است، مراجعه کرده و با بررسی تحقیقات خود، نتیجه را اعلام وصول می‌کنند.

مرحله سوم: ارجاع تخلف به مراجع ذی‌صلاح

بعد از ثبت و دریافت و شکایت و بررسی آن توسط کارشناسان مربوطه، تخلف صورت گرفته به واحد اجرائی مرجع ذی‌صلاح ارجاع داده می‌شود.

ارجاع تخلف به مرجع ذی ربط به معنای احراز تخلفات صورت گرفته از طرف مراکز خدماتی در زمینه یدک‌کش است و باید تصمیم نهایی نیز اتخاذ شود.

در این مرحله که تقریبا مرحله پایانی شکایت از یدک‌کش‌ها است، رای نهایی در مورد تخلفی که این مراکز انجام داده‌اند، صادر می‌شود و مرتکبین مطابق قانون مجازات خواهند شد.

شکایت از مراکز یدک‌کش به دلیل افزایش غیر قانونی تعرفه خدمات

تخلف دیگری که از جانب برخی از اصناف از جمله مراکز یدک‌کش رخ می‌دهد، افزایش تعرفه خدمات به صورت غیر قانونی است.

برای هر کدام از خدماتی که یدک‌کش‌ها ارائه می‌دهند، تعرفه مشخصی تعیین شده است و این مراکز نمی‌توانند بالاتر از نرخ تعیین شده به عموم مردم خدمات‌رسانی کنند.

اگر هر یک از مراکز خدماتی و امدادی خودرو در سراسر کشور به دلایل مختلف اقدام به افزایش تعرفه خدمات خود به صورت غیر قانونی نمایند، مصداق بارز تخلف صنفی است و باید این موضوع از طریق مراجع ذی‌صلاح مورد پیگیری قرار گیرد.

در واقع یدک‌کش‌ها به دلایل مختلف از رانندگانی که در راه مانده اند، سوء استفاده می کنند و مبالغ هنگفتی را در قبال حمل و نقل خودرو اخذ می کنند.

سرعت یدک کش

تنظیم شکایت نامه جهت شکایت مراکز از یدک‌کش

اختلاف و طرح شکایت بین مراکز یدک‌کش و رانندگان خودرو یک امر بدیهی است و در بسیاری از مراکز خدماتی و امدادی خودرو شاهد چنین مسائلی هستیم.

ثبت شکایات و رسیدگی به اعتراضات مردمی در مورد نحوه عملکرد این مراکز توسط مراجع صالحی چون سازمان تعزیرات رسیدگی می‌شود.

در هر صورت چنانچه قصد شکایت علیه مراکز یدک‌کش را دارید، باید در وهله اول بتوانید شکایت نامه مرتبط با مشکلی که برایتان ایجاد شده است، تنظیم کنید.

در صورتی که تنظیم شکایت نامه بدون در نظر گرفتن اصول و مقررات مربوطه انجام شده باشد، توسط مراجع ذی صلاح رسیدگی نخواهد شد.

ارائه شکایت نامه به مرجع رسیدگی‌کننده در واقع اولین و مهم‌ترین قدم در شکایت از مراکز مزبور است. بنابراین اگر تمایل دارید که شکایت شما در اسرع وقت و بدون وجود مشکل خاصی مورد بررسی قرار گیرد، باید بتوانید شکوائیه با رعایت اصول قانونی تهیه نمایید.

تنظیم شکوائیه اصولا توسط وکلا و کارشناسان حقوقی صورت می‌گیرد که تنظیم آن را باید برعهده اشخاص متخصص این حوزه قرار دهید.

به همین سبب تهیه و تنظیم شکوائیه مرتبط با موضوع شکایت از یدک‌کش را می‌توانید در اختیار سامانه شکایت 24 قرار دهید.

ارائه مشاور حقوقی برای شکایت از یدک‌کش توسط وکلای متخصص

امکان بروز رفتارهای غیر قانونی و انجام تخلفات از جانب یدک‌کش‌ها وجود دارد و مطابق قانون این حق برای شهروندان وجود دارد تا در این خصوص رسیدگی به شکایات خود را از طریق مراجع صالح درخواست کنند.

گفتنی است که شکایات از مراکزی که در زمینه امدادی خودروها خدمات‌دهی می‌کنند، در صدر شکایات مردمی قرار دارند.به همین جهت اگر قصد شکایت از این مراکز را دارید، راه حل مناسب برای شما استفاده از خدمات و سرویس‌های متنوع سامانه شکایت 24 است.

در این صورت می‌توانیم شما را در تمام مراحل شکایت راهنمایی کنیم و اطلاعات حقوقی لازم را در اختیار شما قرار دهیم.

طرح شکایت از یدک‌کش به دلیل انجام تخلفات، نیازمند رعایت یکسری شرایط قانونی است که بدون بهره گیری از کارشناسان و مشاوران حقوقی مجرب عملا روند رسیدگی را دشوار می‌کند.

ما در این سامانه با داشتن تیمی از وکلای دادگستری مجرب و مطلع و کارشناسان حقوقی آگاه، قادر هستیم تا خدمات مشاوره‌ای در حوزه شکایت از مراکز یدک‌کش را در اختیار شما بگذاریم و شما را در تمامی مراحل ثبت شکایت یاری نماییم.

استفاده از خدمات سایت شکایت 24 می‌تواند راهکاری مناسب برای طرح شکایت علیه مراکز و اصناف متخلف در این حوزه به شمار رود.

شکایت 24 آماده خدمت رسانی در ارائه انواع خدمات حقوقی نظیر تنظیم شکوائیه، دادخواست، لوایح دفاعیه و مشاوره‌های تخصصی می‌باشد.

قبل از هر اقدام حقوقی بهتر است از مشاوره‌های تخصصی این سایت که توسط وکلا و کارشناسان مجرب و متخصص انجام می‌شود، استفاده کنید و از راهنمایی‌های مشاوران متخصص در این زمینه بهره مند شوید تا بهترین نتیجه را در کمترین زمان ممکن دریافت کنید.

اتحادیه یدک کش

بهره‌مندی از مشاوره حقوقی سامانه شکایت 24

یکی از روش‌هایی که می‌توان از طریق آن به اطلاعات حقوقی دست یافت، مشاوره حقوقی است. در واقع از طریق مشاوره حقوقی می‌توان به موضوعات و مسائلی که در مورد آن دچار مشکل شده‌اید، اطلاعات لازم را دریافت کنید.

بین مشاوره حقوقی و اطلاعات حقوقی معمولا مرز مشخصی وجود ندارد اما یقینا برخورداری از مسائل این چنینی بدون بهره‌مندی از متخصصین حقوقی عملا غیر ممکن است.

گفتنی است که از روش‌های دیگری که می‌توان به اطلاعات حقوقی دست پیدا کرد، مراجعه به وکیل دادگستری است.

این که در زمینه‌های حقوقی به وکیل یا کارشناس حقوقی مراجعه شود، بستگی به نظر افراد دارد و نمی‌توان طرفین را ملزم کرد که الزاما برای طرح دعوا از وکیل استفاده کنند.

برای دریافت مشاوره حقوقی در وهله اول جستجو ساده در سایت انجام دهید و با مجموعه‌ها و سامانه‌های حقوقی گوناگونی آشنا خواهید شد.

اگر تمایل دارید که با وکلا و متخصین حقوقی در ارتباط باشید و از این افراد مشاوره حقوقی دریافت کنید، سامانه شکایت 24 یقینا انتخاب قابل قبولی برای شما خواهد بود.

با توجه به این که طی چند سال اخیر تعداد مجموعه‌هایی که با هدف سوء استفاده از موکلین اقدام به اخذ مبالغ بالا به عنوان حق‌المشاوره می‌کرده‌اند و در قبال آن هیچ گونه خدماتی را ارائه نداده‌اند، زیاد شده است، باید برای دریافت مشاوره حقوقی به مجموعه‌ای مراجعه کنید که دارای سابقه چندین ساله در این زمینه باشد.

مشاوره‌های حقوقی شکایت 24 به صورت آنلاین، تلفنی و در بستر فضای مجازی نیز انجام می شود که برای افراد مزیت‌های فراوانی دارد.

یکی از این مزیت‌ها برخورداری از شرایط مناسب اطلاعات حقوقی است. از طریق مشاوره حقوقی این سامانه می‌توان اطلاعات لازم در مورد نحوه اقامه دعاوی حقوقی و همچنین انجام مراحل لازم در این زمینه را کسب کرد.

مزایا دیگر استفاده از مشاوره حقوقی این سامانه، هزینه‌های بسیار مناسب مشاوره است که با کمترین هزینه و در کوتاه ترین زمان ممکن می‌توان اطلاعات حقوقی لازم را در مورد مسائل مختلف کسب کرد.

با توجه به این طرح دعاوی حقوقی از طریق مراجع قانونی، کمی زمانبر و نیازمند رعایت یکسری موارد قانونی است و اصول دادرسی مشخص دارد، که بدون بهره‌گیری از کارشناسان و مشاوران حقوقی مجرب عملا روند رسیدگی را دشوار می‌کند.

در صورتی که قصد دارید از مراکز متخلف یدک‌کش شکایت کنید اما با نحوه و مراحل طرح شکایت در این زمینه آشنا نیستید، نگران نباشید؛ زیرا مشاوران و کارشناسان حقوقی ما در کنار شما هستند تا بتوانید به بهترین شکل ممکن در این زمینه اقدام به طرح شکایت نمایید.

چرا شکایت 24 را انتخاب کنیم؟

سامانه شکایت 24 با بهره مندی از وکلا، کارشناسان و مشاوران حقوقی مجرب و متخصص آماده خدمات رسانی در کلیه امور حقوقی، کیفری، خانواده، اختلافات حوزه کار و روابط کارگر و کارفرما و سایر مسائل حقوقی است.

همچنین این سامانه علاوه بر ارائه مشاوره‌های حقوقی، در زمینه تهیه و تنظیم انواع اوراق قضایی و نحوه قرارداد نویسی نیز خدمات رسانی نیز می‌کند.

در هر صورت چنانچه به مشاوره حقوقی نیاز پیدا کردید و قصد تنظیم شکایت حقوقی در مراجع قضایی و به تبع آن تنظیم دادخواست، شکوائیه و سایر اوراق قضایی را دارید، قبل از هر اقدام حقوقی به سایت شکایت 24 مراجعه کنید و خدمات و امکانات آن بهره مند شوید.

باتوجه به این که شکایت 24 سابقه چندین ساله در زمینه ارائه خدمات حقوقی دارد و بهترین و مجرب‌ترین حقوقدانان کشور در این مجموعه فعالیت می‌کنند، می‌تواند مناسب‌ترین گزینه برای انتخاب افراد مختلف برای بهره مندی از امکانات و خدمات حقوقی باشد.

در ارتباط با نحوه شکایت از یدک‌کش و مراحل آن، توضیحاتی ارائه شد اما برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۶ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا