شکایت از اصناف

شکایت از مبل فروش در اتحادیه مبل فروشان چگونه است؟

اتحادیه­ های اصناف، انجمن­ هایی هستند که به منظور پشتیبانی صنفی و همچنین به خاطر بهبود وضعیت کسب و کار اصناف تشکیل می گردند.

یکی از فعال­ ترین اتحادیه ­ها در کشور ما که شکایات بی شماری نیز از سوی مردم به آن ها ارسال می شود، اتحادیه میل سازان است. عنوان رسمی اتحادیه مبل سازان، اتحادیه صنف درودگران و مبلمان سازان می ­باشد که این اتحادیه تمامی صنایع و شرکت های چوبی را شامل می گردد.

وظیفه رسیدگی به شکایات مشتریان از این صنف بر عهده این اتحادیه  می باشد. رسیدگی به شکایات از مبل سازان و مبل فروشان، تنها یکی از خدمات اتحادیه درودگران و مبلمان سازان می ­باشد و در مواقعی که خریداران دچار مشکل شده و بین یک شرکت یا صنف مبل فروشی با اشخاص حقیقی یا حقوقی  اختلافی حادث گردد، مردم مشکلات خود را به صورت تماس با این اتحادیه در میان می ­گذارند.

در مجموع باید اتحادیه مبل سازان را علاوه بر سایر مراجع قضایی کشور، مرجعی اولیه برای حل مشکل افرادی که در این رابطه به کمک نیاز دارند دانست.

برای مثال امکان دارد که مبل فروشی در موعد مقرر کالای سفارشی شما را تحویل ندهد، یا سفارش شما مطابق با نمونه کالای تقاضا شده در نیاید و یا خسارتی در حین حمل کالا در سفارش پیش بیاید و همچنین تزویر و تقلب در کالای تحویل شده به شما رخ داده باشد.

در این حالات مشتری در ابتدای امر می تواند برای پیگیری این موضوعات به اتحادیه مذکور شکایت کند و اتحادیه موظف است در این مواقع به شکایات مشتریان رسیدگی کند.

مطابق با قانون حمایت از تولید کنندگان و مصرف کنندگان کل کشور، وقتی مصرف کننده ای، کالایی همچون مبلمان را می خرد، در صورت بروز مشکل در جنس یا کیفیت و کمیت کار تحویل شده، می تواند به مراجع صالحی رسیدگی کننده به شکایت از اصناف مراجعه نموده و از صنف متخلف شکایت نماید.

در آمار نهایی ارائه شده از سوی سازمان تعزیرات حکومتی در سال 1399، صنف درودگران و مبل فروشان از جمله اصنافی است که میزان شکایت مردمی در اتحادیه این صنف و سازمان تعزیرات در خصوص آن، از تعداد بالایی برخوردار است.

لازم به ذکر است بیشترین میزان شکایت مردمی از اصناف متخلف مربوط به اتحادیه مشاوران املاک و بعد از آن از صنف کابینت سازان بوده است.

در صورتی که شما از مخاطبین محترم شکایت 24 هستید و به دنبال طرح شکایت از مبل فروش متخلف در موارد عنوان شده فوق می باشید، می توانید با دنبال کردن این مقاله، با چگونگی طرح شکایت از این صنف آشنا شده و شکایت خود را در موضوعات مرتبط مطرح نمایند.

نمایشگاه مبل

طرح شکایت از مبل فروشان متخلف از طریق اتحادیه درودگران و مبل فروشان چگونه است؟

یکی از مسیرها و مراحل طرح شکایت از مبل فروشان، این است که شما می توانید با استفاده از یک وکیل دادگستری یا شخصا به اتحادیه صنف درودگران و مبل فروشان، مراجعه کرده و پس از ارائه مدارک و مستندات لازم به مرجع ثبت تخلفات اتحادیه مربوطه، شکایت خود را از دایره پیگیری شکایات اتحادیه مبل فروشان، پیگیری نمایید.

از جمله مدارکی که باید در جهت تصدیق و گواهی طرح شکایت شما منظور گردد و در قالب دلیل در اتحادیه مورد رسیدگی قرار گیرد، رسید یا قرارداد یا فاکتور خرید و مهم تر از آن فیش واریزی به حساب مبل ساز، یا شخصی است که در قرارداد مذکور می بایست وجه قرارداد به حساب او واریز می گردیده، خواهد بود.

اداره بازرسی صنف مبل فروشان و درودگران نیز ظرف مدت زمان اندکی، از تاریخ ثبت شکایت شما، موضوع را توسط کارشناسان مربوطه، مورد پیگیری و رسیدگی قرار خواهند داد و پس از بازدید از محل مبل های خریداری شده و مطابقت آن با قرارداد و نوع عملکرد مبل ساز و در صورتی که فروشنده یا سازنده متخلف شناخته شود، میزان تخلف را مشخص و گزارش مربوطه را به اتحادیه، شاکی و سازنده منعکس می نمایند.

در ادامه این مسیر و پس از اخطار به مبل ساز یا نمایشگاه عرضه و فروش، در صورت عدم اعتراض به تصمیم کارشناسان اتحادیه، در صورتی که نظر کارشناسان بر وقوع تخلف از ناحیه سازنده باشد، نمایشگاه متخلف مکلف است تا نسبت به رفع ایرادات کاری خود اقدام نموده یا با عودت مبلغ مورد نظر به حساب مشتری، رضایت شما را به عنوان شاکی دریافت نماید تا طرح شکایت حل و فصل گردد.

در غیر این صورت اتحادیه مذکور موظف است نتیجه تصمیمات را به مراجع بالاتر جهت اتخاذ تصمیم نهایی منعکس نماید.

شاید طرح شکایت و پیگیری از طریق اتحادیه اصناف راحت تر و سریع تر بوده و زمان کمتری را از مشتری هدر دهد، اما راه های دیگری نیز برای مجاب کردن اصناف متخلف، به جبران ضرر و زیان مشتریان وجود دارد.

ثبت شکایت از طریق سامانه ثبت شکایات مردمی سازمان حقوق مصرف کنندگان

امروزه یکی از راه های در دسترس جهت طرح شکایت های مردمی از اصناف متخلف، که به سهولت نیز از طریق درگاه ها و سامانه های اینترنتی در دسترس عموم مردم قرار دارد، طرح شکایت از طریق سامانه های وابسته به سازمان حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان کشور است، ولی اغلب متضرران از تخلفات صنوف ترجیح می دهند تا شخصا و راسا وارد عمل گردند و تحت عنوان شاکی خصوصی، شکایت از صنف خاطی را پیگیری کنند.

در این حالت چند مسیر پیش روی شما قرار دارد که قادر خواهید بود با توجه به شرایط، هر یک از گزینه های مورد نیاز در سامانه را که تمایل داشته باشید انتخاب کرده و شکایت خود را تا حصول نتیجه از طریق همان مرجع مورد پیگیری قرار دهید.

آیا امکان طرح شکایت از مبل فروشان در سازمان تعزیرات حکومتی نیز وجود دارد؟

اگر احیانا طرح شکایت شما از مبل فروش متخلف و پیگیری پرونده در اتاق اصناف و اتحادیه درودگران و مبل فروشان به نتیجه دلخواهتان نرسید و یا فروشنده مبل به حکم صادره از سوی اتحادیه، توجه نکرد، پرونده مربوطه پس از چند روز کاری، از طریق اتحادیه به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال می گردد.

البته شما قادر خواهید بود بدون طرح شکایت در اتحادیه، مستقیما از طریق سازمان تعزیرات پیگیر موضوع گردید. که خود سازمان تعزیرات فرآیند ذکر شده را راسا از طریق اتحادیه پیگیری خواهد کرد.

رسیدگی به این دسته از پرونده ها در سازمان تعزیرات بیش از یک ماه زمان خواهد برد.

البته تخمین زمان های عنوان شده شاید کاملا دقیق یا کارشناسی شده نباشد و پیش آمده که تشریفات رسیدگی به تخلفات برخی صنوف تا ماه ها به طول انجامیده ولی با توجه به برخی نظر سنجی ها و اعلام خود سازمان تعزیرات، این زمان ها به صورت تخمینی اعلام می گردد.

روش رسیدگی به پرونده شکایت از مبل ساز در سازمان تعزیرات حکومتی نیز به این شکل است که پس از دریافت شکایت توسط این سازمان، معاونین شعبه ابتدا صلاحیت ذاتی و محلی سازمان خود را در رسیدگی به پرونده واصله بررسی خواهند کرد و در بدو امر یک نسخه از گزارشات واصل شده را به اداره نظارت و بازرسی ارسال می نمایند.

اداره نظارت و بازرسی نیز ظرف مدت مشخصی،  نتیجه و نظریه کارشناسی شده خود را به شعبه مربوطه منعکس می کند.

چنانچه دیدگاه این سازمان، بر وقوع تخلف مبل ساز باشد، سازنده یا فروشنده برای ارائه توضیحات تکمیلی و دفاع از عملکرد خود به سازمان تعزیرات حکومتی احضار خواهد شد و پس از حضور او و کسب مدارک و مستندات لازم از وی، حکم نهایی از سوی این نهاد صادر خواهد شد.

ولی در صورتی که فروشنده کالا در شعبه حضور نیابد، حکم به صورت غیابی صادر خواهد شد و متهم در ادامه رسیدگی ظرف مهلت مشخصی می تواند از رای صادره تقاضای واخواهی نماید و شعبه نیز موظف است این درخواست واخواهی را از او دریافت و مورد بررسی و رسیدگی مجدد قرار دهد.

البته اگر مبل فروش متخلف در جلسه دادگاه مربوطه حضور پیدا نکند، حق تجدید نظر خواهی به رای صادره را نیز نخواهد داشت و قادر نخواهد بود پس از اجرای حکم نهایی، خواستار تجدید نظر خواهی و یا بررسی مجدد پرونده گردد.

حال چنانچه مبل فروش متخلف درخواست واخواهی خود را به شعبه ارائه نکند، پرونده بعد از تمام شدن مهلت واخواهی به دایره اجرای احکام تعزیرات برای اجرای حکم ارجاع می گردد.

از آنجایی که طرح و اثبات هر درخواست یا شکایتی از اصناف واتحادیه های آن ها در زمینه های مختلف، دارای شرایط خاص خود است و گاهی ممکن است بی اطلاعی به برخی مسائل موجب معطل ماندن و عدم حصول نتیجه مطلوب گردد، یا نیاز باشد علاوه بر طرح شکایت در سازمان های صنفی، به صورت موازی نیز پیگیری های لازم در مراجع قضایی بعمل آید، حتما قبل از هر گونه اقدام، با یک وکیل متخصص در امور صنفی، مشورت نمایید.

فروش مبل

آیا طرح شکایت از مبل سازان متخلف از طریق دادگاه های دادگستری نیز ممکن است؟

از آنجایی که طبق قانون سازمان تعزیرات مکلف به رسیدگی نسبت به تخلفات اصناف و اتحادیه های صنفی خواهد بود و لی این سازمان را نمی توان یک مرجع قضایی به شمار آورد و افراد برای اقدامات قضایی و الزام به ایفای تعهدات مبل سازان یا هر صنفی براساس قانون مسئولیت مدنی و در صورت وقوع خسارت، می توانند از طریق محاکم دادگستری نیز شکایت و دعاوی خود را پیگیری نمایند.

برای پیگیری حقوقی این موضوعات با توجه به مبلغ خسارت وارده از سوی مبل ساز به مشتری پس از اخذ تامین دلیل قضایی از سوی شوراهای حل اختلاف، می توان نسبت به طرح شکایت در همان شورای محل وقوع تخلف یا دادگاه عمومی حقوقی محل قرارداد، متناسب با بهای خواسته دادخواست مطالبه خسارت تقدیم کرد.

قانون گذار چه مجازات هایی را برای اصناف متخلف در نظر گرفته است؟

خیل بی شماری از افراد جامعه با تخلفات اصناف و مقررات تعزیرات حکومتی آشنایی لازم را ندارند و در خیلی از موارد حتی در صورت بروز چنین تخلفاتی از سوی برخی اصناف، گذشت می نمایند و از آن چشم پوشی می کنند و همین گذشت منجر به متجری شدن قانون گریزان و افزایش بیشتر تخلفات صنفی شده است که متاسفانه صنف مبل سازان نیز از این امر مستثنی نیستند و حقوق اغلب افراد نیز در این تخلفات تضییع گردیده است.

اما باید بدانید که قانونگذار ااغلب تخلفات اصناف را که موجب متضرر شدن افراد جامعه می گردد را در قوانین نظام صنفی کشور، بررسی و پیش بینی کرده است و برای آن ها نیز مجازات های در خور لحاظ نموده است.

اگر شما هم تا کنون از چنین تخلفاتی چشم پوشی کرده اید، بدانید که قانونگذار حامی شما در این شرایط خواهد بود و قادر خواهید بود با طرح شکایت از اصناف متخلف حقوق پایمال شده خود را پس بگیرید.

در ادامه به توضیح یک مورد مجازات ها و تخلفات صنفی در تعزیرات حکومتی، می پردازیم.

گران فروشی

گران فروشی به معنای فروش یا عرضه کالا یا دادن خدمات به قیمتی بیشتر از نرخ های معین شده، به وسیله نهادهای قانونی ذی ربط و همچنین عدم اجرای مقررات قیمت گذاری و در نهایت انجام دادن هر نوع عملی که باعث بالا رفتن قیمت کالاها یا خدمات به زیان خریداران خواهد شد.

مجازات های گران فروشی برابر با قوانین نظام صنفی به ترتیب زیر می باشد:

 • مرتبه اول: جبران خسارت وارده به خریدار و جریمه نقدی معادل دو برابر مبلغ گران فروشی.
 • مرتبه دوم: جریمه نقدی معادل چهار برابر مبلغ گران فروشی.
 • مرتبه سوم: شش برابر مبلغ گران فروشی جریمه نقدی و همینطور نصب پارچه یا تابلو بر سر در محل کسب به عنوان تخلف صنفی به مدت ۲ هفته.
 • مرتبه چهارم: هشت برابر مبلغ گران فروشی جریمه نقدی ونصب پارچه یا تابلو بر سر در محل کسب به عنوان متخلف صنفی، به مدت دو ماه.
 • مرتبه پنجم و مراتب بعدی: به 10 برابر مبلغ گران فروشی جریمه نقدی و پروانه کسب، به مدت ۶ ماه تعلیق و محل کسب تعطیل می گردد.

اگر از فروشگاه های اینترنتی اقدام به خرید مبلمان نموده اید به این توضیحات توجه نمایید:

مسیرهای مختلفی برای طرح شکایت از فروشگاه‌های اینترنتی پیش روی شاکیان قرار گرفته است که از آن جمله می توان به طرح شکایت از طریق نیروی انتظامی و طرح شکایت از طریق مراجع قضایی اشاره کرد.

توصیه می گردد فروشگاهی را برای انجام خرید خود انتخاب کنید که دارای نشان اعتماد الکترونیکی باشند. نماد اعتماد الکترونیکی توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت، به فروشگاه هایی که صلاحیت آن ها توسط این مرکز تایید می گردد اعطاء می شود. این نشان، درحقیقت ضمانتی برای اطمینان کاربران و خریداران محسوب می گردد.

مرجع تخصصی تحقیق و پیگیری جرایم اینترنتی کشور، پلیس فتا است و مراجع قضایی نیز معمولا برای انجام تحقیقات لازم در خصوص جرایم اینترنتی، از طریق این یگان زیر مجموعه نیروی انتظامی، مبادرت به ارجاع دستورات قضایی می نمایند.

شاکی می‌ تواند از این طریق نیز، شکایت خود را در خصوص تخلفات فروشگاه‌های آنلاین و اینترنتی،و غیره مطرح نماید.

از مسائل بسیار مهم جهان کسب و کار، اشراف به قوانین و دستورالعمل های مشاغل آنلاین و اینترنتی است. به عبارت بهتر برای رسیدن به درک درست استفاده از کسب و کارهای اینترنتی نیاز به آشنایی به قوانین آن دارد تا از بروز مشکلات متعدد بعدی جلوگیری گردد.

چه مدارکی برای طرح شکایت از مبل سازان متخلف مورد نیاز است؟

همانگونه که در ابتدای مطالب ذکر گردید، کلیه اسناد و مدارکی که دلالت بر تخلفات صورت گرفته توسط مبل فروش دارد از جمله قرارداد، رسید، فاکتور و رسیدهای واریز وجه، باید به همراه لایحه تنظیم شده پیوست پرونده گردد.

همانگونه که قبلا نیز ذکر شد، در طرح شکایت یا هر ادعایی، شما باید تمامی مدارک و مستنداتی را که دلالت بر حقانیتتان دارد، در صورت نیاز به دادگاه یا سازمان تعزیرات یا اتحادیه مربوطه ارائه کنید و آن ها را به همراه لایحه دفاعیه حتما ضمیمه پرونده‌ نمایید.

توجه داشته باشید که بر اساس قانون، برای اثبات هر دعوایی از سند، اقرار، شهادت، قسامه و سوگند می توان استفاده کرد هر چند علم و آگاهی قضات نیز در بسیاری از پرونده ها بی تاثیر نیست.

نمایشگاه مبل

طرح و پیگیری شکایت از اصناف متخلف چقدر زمان می‌ برد؟

از آنجایی که با توجه به اوضاع نامطلوب اقتصادی در جامعه همه روزه شاهد طرح شکایت های مختلف از اصناف خصوصا صنف مبل سازان هستیم، حجم  زیادی از این شکایات در سازمان تعزیرات و اتحادیه اصناف و دادگاه ها، همه روزه ثبت و مورد پیگیری قرار می گیرد.

لذا باید عنوان کرد که تخمین زمان شروع و خاتمه متناسب با موضوع شکایت به صورت دقیق قابل پیش بینی نیست و انجام کارشناسی های متعدد در این مراحل، شاید زمان بر شدن آن ها را نیز افزایش می دهد.

هر چند در مسائل حقوقی و قضایی نیز متبحر ترین وکلای کشور با توجه به پیچیدگی های کار قضایی، سعی می کنند از ارائه زمان نهایی پایان کار، خودداری کنند.

برای جلوگیری از رد درخواست یا شکایت خود در سازمان تعزیرات یا مراجع قضایی و نهایتا جبران خسارت خود، قبل از طرح آن حتما با مشورت گرفتن از یک وکیل حقوقی در حوزه فعالیت اصناف، مسیر موفقیت پرونده خود را بررسی نمایید.

آیا طرح شکایت از یک مبل ساز یا دیگر اصناف نیاز به استفاده از خدمات وکیل دارد؟

به کرات اشاره کرده ایم هر موضوع حقوقی یا کیفری ، حتی اگر از دیدگاه برخی افراد موضوعات پیش پا افتاده ای باشد، پیچیدگی های خاص خود را از منظر یک حقوقدان داراست، که موضوع شکایت از اصناف نیز از آن مستثنی نیست.

گستردگی قوانین و موضوعات مختلف در حوزه نظام صنفی و پیچیدگی و تخصصی بودن این مسایل، قطعا اخذ مشاوره یا سپردن امر رسیدگی به یک وکیل با تجربه، متخصص و صادق را طلب می نماید و مطمئنا در تسریع فرآیند رسیدگی، و کسب نتیجه مطلوب نظر شما، نقش تاثیر گزاری خواهد داشت.

از مهم‌ترین مزایای استفاده از وکلای شکایت 24 در فرآیند دعاوی و شکایات صنفی: صرفه جویی در وقت و هزینه، کسب نتیجه دلخواه و مطلوب در کمترین زمان ممکن، رهایی از رفت و آمدهای متوالی، چالش برانگیز، وقت گیر و استرس زا به دادگاه، تامین و حفظ حقوق شاکی یا مشتری در پروسه رسیدگی به شکایت از اصناف خواهد بود.

شما می توانید با طرح موضوع با وکلا و مشاوران شکایت 24 تا حد ممکن در وقت و هزینه های خود صرفه جویی نمایید و مسیر درستی را برای طرح شکایت خود انتخاب کنید.

نحوه تنظیم شکایت و پشتیبانی به چه صورت خواهد بود؟

مطمئنا مطرح کردن هر شکایتی در زمینه های حقوقی یا اداری یا صنفی، به فراخور خود مستلزم پرداخت هزینه هایی شامل هزینه دادرسی و ثبت شکایت، هزینه های کارشناسی و غیره خواهد بود.

در پرونده ها مختلف دیده شده که شاکی یا خواهان پرونده بعد از پرداخت تمام هزینه ها و ثبت شکواییه، به دلیل نقص در مدارک یا عدم توجه به محتویات پرونده برای ارائه استدلال های قوی چه در مقام دفاع و چه در مقام مطالبه حق، شکایتش با قرار رد مواجه و علاوه بر هدر رفت هزینه، زمان زیادی را نیز صرف فعالیتی بیهوده نموده است.

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۵۸ رای

‫38 دیدگاه ها

 1. سلام وعرض ادب من از فروشگاه مبل برادران لیوانی توی شهرک ولیعصر مبل خریدم نه رنگی که میخواستم بود نه کیفیت ورنگ کاری درست بود پیشنهادمیکنم از برادران لیوانی خرید نکنید بسیارزبون باز ومتقلب

 2. سلام ما یه دست مبل راحتی از مبل یاشیل آمل خریداری کردیم که قرار بود یه ماهه تحویل بدن ولی برخلاف قولشون بعد از دو ماه ونیم بعد از پیگیری های زیاد نه درب منزل بلکه با گرفتن کرایه اضافی از انبار تحویل مادادند چند ماهی از استفاده معمول نگذشته بود که کاناپه شکست وکاناپه دیگه صداش در اومد با کارشناسی خودشان مبل را برای تعمیر بردن الان یک ماه وچند روزه که هنوز مبل ما آماده نشد وامروز وفردا میشه لطفا شماره ای برای بنده ارسال بفرمایید تا بتونم شکایتم و اعلان کنم واقعا از یک مبل برند ومدیرش این انتطار نمیره خواهش میکنم پیگیری بفرمایید

 3. سلام ما ۲ ماه پیش از مبلمان فروشی همینه شیراز مبلمان خریداری کردیم قرار بود ۱۰ روز بفرستن تا الان نفرستادن و اصلا پاسخ گو هم نیستن و همش دروغ میگن که امادست میفرستیم بهتون،جالب تر از اون که ما رنگ میز و چیزی که خواستیم، حتی بهمون اماده نکردن بعد یک ماه گفتن نه رنگش شما گفتی مثل توی عکس در صورتی که چند بار بهشون گفتم من رنگ طوسی می خوام لطفا از شرکت همینه شیراز مبلمان خریداری نکنید کلاهبردارن کلا

  1. سلام وقت بخیر من از مبلیران یافت آباد تهران مبل خریداری کردم همراه با چندتا کوسن و قرار بود ۱ ماهه تحویل بده اما ۴ ماه طول کشید آخر هم دوتا از کوسن ها رو نفرستاد و گفت که پولشون رو پس نمیده یه مشت آدم بی‌شعور حروم لقمه رو هم گذاشتن سر مردم رو روزانه شیره بمالن

   گول برند مبلیران رو نخورید با بازی با کاغذ فریبکاری میکنن

 4. با سلام من از مبل فروشی کاندید در پاساژ مهستان مبل خریدم بعد از کلی تاخیر کار فوق العاده بی کیفیت و داغون اوردن برای ارسال مجدد هم کلی تاخیر دارن پولی که دادم میریختم تو سطل اشغال بهتر بود تا از اینا خرید بکنم

 5. فروشگاه اینترنتی شیکودمshikodecبه شدت بدقول و بی ادب هستن
  ،پول رو که میریزی اصلا دیگه پاسخگو نیستن،همه ی کارها رو با تأخیر زیاد تحویل میدن،
  به زور هم میگن کنسلی نداریم.
  اگر اتحادیه درستی داشتن اینقدر برای مشتری پررو بازی درنمیاوردن

 6. از مبل چوب و زندگی تو چهاردانگه خرید نکنید! هم خیییلی دیر تحویل دادن کار و هم اشتباه آوردن. هر چقدر هم زنگ می زنیم نمیان درستش کنن. منم در حال شکایتم. فقط بلدن تبلیغات کنن.
  تازه اینهمه گفتن مبل نمی خوابه هنوز دو ماه نشده کلی از پارچه ش شل و ول شده و چروک افتاده.
  واقعا متاسفم.

 7. سلام
  من از مبل جیوا واقع در گلشهر کرج خرید کردم مبل بافی بهمن ۱۴۰۱ سفارش دادم قرار بود ۲۰ روزه تا یک ماه تحویل بدن ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ تحویل دادن همون لحظه تو خونه پارگی یکی از مبل ها رو دیدیم همون شب اطلاع دادیم به مبل فروشی جیوا و اومدن بردن قرار شد تعویض کنند بعد از دو ماه ۳۱ تیر ۱۴۰۲ مبل رو آوردن روفو کردند برداشتند با نخ و سوزن دوختند مبل رو تحویل دادند
  الانم که گفتند میگن امکان نداره ما مبل ایراددار بفرستیم خودتون تو خونه کاتر برداشتین بریدین مبل رو
  با نهایت بی احترامی و بی ادبی صحبت کردند ۶ ماه کار رو دیر فرستادن آخر هم مبل ایراد دار
  تو همه جا هم پست میزارم کسی مثل ما گرفتار نشه
  خدا لعنتشون کنه با این مدیریت
  ادعای مبل ترک و برند بافی رو هم دارند
  تا آخرش میرم و شکایت هم میکنم اگر واقعا قانونی وجود داره

 8. از فروشگاه ایران مبل پاساژ مهدی یافت اباد که کارگاه هاشمی پایین چهار دونگه به اسم آقای یزدان میشه خرید نکنید مبل شکسته که ۱۰ تومن هم ارزش نداره بهتون میده وبعدش دیگه اصلا جوابگو نیستند خدا ازشون نگذره

 9. سلام
  من از فروشگاه المهدی دلاوران یک دست مبل خریدم، بماند که به شدت بدقول و بی ادب بودند، کیفیت محصولی که تحویل دادن هم با مدل تو فروشگاه به شدت متفاوت بود. خیلی اذیتمون کردند و خدا ازشون نگذره …

 10. دوماه هست میزناهارخور ی سفارش دادیم گفتند دو هفته ای تحویل می‌دهند ولی هر شب باید تماس بگیریم و پیگیر باشیم که ببینیم کی میارند فقط و فقط دروغ تحویل می‌دهند یا کلا جواب تلفن ها را نمی‌دند واقعا نمی‌دونم به کی باید شکایت کنیم
  اتحادیه هم مثل خودشون هستند مملکت بر اساس دروغ و تزویر داره می‌چرخه
  خدا ازشون نگذره که اینقدر حق الناس میکنند و با روح و روان مردم بازی میکنند
  به کجا شکایت کنیم ؟
  حالا موقع تحویل تا تسویه نکنیم بار را خالی نمی‌کنند یعنی اینقدر این مملکت بی صاحب شده که خدا هم ول کرده هر کی هرکاری دلش میخواد می‌کنه
  این لقمه های نارضایتی مردم بالاخره گلوشون را میگیره البته اگه بفهمند

  1. سلام وعرض ادب من یک سوال دارم از پاسگاه نعمت آبادمبلمان نیلی مبل خریدم پایه اش روی زمین نمیرسه وروی مبل انگار سیگار ریخته سوخته از ۳ جا وپایه ها ترک خوردگی داره فروشنده جواب نمیده میگه همینی که هست چ کار کنم ب کجا شکایت کنم به کدام آدرس

 11. از مغازه فراهانی یا رضا تو یافت آباد خیابان شاندیز پاساژ نورانی خرید نکنید، اصلا حرف شون اعتبار نداره، تو مغازه هر چی بگید میگن مشکلی نداره، رنگ و پارچه و…
  ولی موقع تحویل میگه همینه که هست، گردنم کلفته.
  پیشنهاد میکنم هر چیزی صحبت یا توافق میکنید حتماااااااااااااااا تو فاکتور قید کنید حتی چیزایی که شاید مهم نباشه
  بهترین گزینه شکایت از طریق شورای حل اختلاف، 124 و تعزیرات هست.

 12. از مغازه فراهانی تو یافت آباد خیابان شاندیز خرید نکنید، اصلا حرف شون اعتبار نداره، تو مغازه هر چی بگید میگن مشکلی نداره، رنگ و پارچه و… موقع تحویل میگه همینه که هست و الان من رفتم شکایت کردم ازشون تا حق به حق دار برسد.

 13. سلام پارسال پاییز مبل سفارش دادم ۶۳ میلیون تا امروز ۱۴۰۲.۲.۷ می‌پیچند نمی‌داد مبل ها رو امروز به زور گرفتیم دوتا صندلی میزبان نداره دو تا صندلی میز غذا خوری کم داده ۳۰ میلیون هم اضافه گرفته رنگش اونی که من میگفتم نیست خیلی خیلی بد رنگ شده تشک هاش جدا شو گفته بودم نیست هیچ فاکتوری هم ندارم دستم تو رو قران راهنمایی کنید چکار کنم ۶۳ داده بودم

 14. سلام دی ماه 1401 سفارش مبل فرانسوی دادم به تولیدی مبل الزهرا واقع در مارلیک و اوایل اسفند تحویل دادن بدون کوسنها و هروز سرکارگذاشتن بعلتهای مختلف و دوخت و دوز بد و همچنین کیفیت بد رنگ چوب که با کوچکترین برخورد رنگ پریدگی بوجود میاره. ضمناً میخواستم بدونم تعداد کوسنها در فاکتور قید نشده آیا فروشنده میتونه ادعا داشته باشه که درکوسن اشانتیون محسوب میشه ؟؟؟؟
  ممنون میشم از پاسخوگی که طرح شکایت به اتحادیه به جایی میرسه یا نه

 15. سلام.۱۴ًبهمن ۱۴۰۱، از فروشگاه مبلیران واقع در بازار مبل شماره یک یافت آباد خرید کردیم قرار شد ۱۴ اسفند مبل را تحویل دهند. علی رغم پیگیری هر روزه هنوز مبل را تحویل نداده تند آم.بابدقولی و وعده های دروغ زندگی مارا مختل کرده آمد. به واحدرسیدگی بازار هم شکایت کرده ام٫واحد مذکور می گوید که این رویه مبلیران است.ًاین پیام را گذاشتم فقط برای اطلاع هموطنان که فریب این مبل ساز دغل باز را نخورند.

  1. همیشه توی خرید مبل یک فقره چک بدید که طرف کار خوب تحویل بده، اگرم مشکل داشت چک رو مسدود کنید تا مجبور بشه کار رو درست کنه

  2. دقیقا من رو هم همین طور اذیت کردن

   حتی پول اضافه هم ازم گرفتن و پس ندادن اون خانم عزیزی بی همه چیزی هم مسئول تمام این خراب کاری هاست هر روز یه حرف جدید میزنه

 16. پارچه مبل خریدم از مغازه پارچه مبلی زمرد واقع در خیابان انقلاب شیراز پارچه را که خریدم گفت مبلتون رو هم خودمان تعمیر میکنیم و هزینه رنگ و تعمیر پارچه را امان اول کامل خساب کردیم…برای فرار مالیاتی ما را مجبور کرد پول را در حساب یه خانومی بریزیم… بعد سه هفته پدر ما رو در آورد تا مبل ما رو برد و بعد یک ماه آورد غیر از دوخت ناقصی که انجام داد یکی از مبل ها را خم رنگ نزده بود میز جلو مبلی ما رو هم پس نداد…. هر هفته زنگ میزدیم میگفت میز را میفرستم ولی نفرستاد … دیگه هم جواب تلفن را نمی‌دهد…واقعا یک مغازه دار با یک چنین مغازه ای باید اینجوری باشه…

 17. از مبل گروسی خرید نکنید بعد ۹ماه دادو بیداد مبلامو به زور داد اونم من رفتم بالا سرشون رنگ زدن تازه الان داره میشه یک سال عسلی و جلو مبلی رو ندادن هنوز خدا لعنتشون کنه

 18. سلام . من جمعه ۳۰ دی ۱۴۰۱ از (چهاردانگه اسلامشهر ، مبلمان آلیسون ) سفارش مبل و ناهار خوری دادم . ۴۰ میلیون تومن بیعانه دادم و پس فردا تماس گرفتند و گفتند اون طرح پارچه تولید نمیشه و ….
  در حالیکه اون برامون مهم بود و اولش نگفته بود . یک آقایی بود که ظاهرش مودب و خوش لفظ بود . بعدش در ادامه گفت اگه نمیخواین ۲۵ درصد از ۸۲ میلیون را خسارت برمیداریم بقیه بیعانه را پس میدیم . اگه نه برین شکایت کنید تا دو سال دیگه شاید بررسی کنند که دوسال بعد ارزش پولتون میفته .

 19. با سلام من ۳ماهه به مبل فروشی کاندید واقع در پاساژ مهستان یافت آباد سفارش مبل دادم، درحالیکه داخل قرارداد ذکر کردن ۲۰ تا ۳۰ روزه تحویل میدن اما مدام دارن امروز و فردا میکنن و تلفن هم درست جواب نمیدن، خلاصه یک مشت آدم دروغگوی کلاهبردار هستن لعنت بهشون ، الهی تا ریال آخر پولی که از ما گرفتن خرج بدبختی و مریضی کنن که اینجوری مردم رو اذیت میکنن

 20. من ۴۵ روز هست مبل رو اینرنتی سفارش دادم از فروشگاه مبلمان آف دکور
  هروز پیگیرم
  هروز دروغ میگن
  مبلو نمیفرستن
  میگن ۴۵ روز دیگه میفرستیم
  یعنی ۹۰ روز
  نصف مبلغ رو هم گرفتن یعنی ۱۹ میلیون
  جنگ اعصاب دارم

  خدا لعنتشون کنه اینقدر مردمو اذیت میکنن
  حرومشون بشه
  درو مرض لاعلاج بگیرن

  1. دقیقا منم همین مشکل و دارم باهاشون ۲ بهمن سفارش دادم بهشون‌قبل‌عید‌قرار‌بود‌تحویل‌بدن‌هنوز‌تحویل‌ندادن

 21. من دوهفته پیش از مبلمان ایران زمین شهرقزوین یک دست مبل وکنسول خرید کردم. وقتی محموله رو آوردن کنسول رو فراموش کرده بودن. رفتند کنسول رو آوردن کلید رو فراموش کردن ! این بار گفتند خودتون باید بیاین کلیدر و بگیرین. من قبول نکردم. چون فروشگاه مبل خارج از شهر بود و وسیله نداشتم. چند روز منو علاف کردن و وعده و وعیدهای دروغین دادن تا سرانجام کلیدو آوردن. ضمنا قیمتی رو که جهت خرید مبل و کنسول اعلام کرده بودن در برگه معامله افزایش دادن و نتونستیم بهشون ثابت کنیم که قبلا قیمت پایین‌تری گفته بودین. خلاصه می خواستم به این وسیله اطلاع رسانی کنم که همشهریان عزیز از این فروشگاه بی نظم، درهم ریخته و دست اندرکاران حقه باز خرید نکنند.

 22. با سلام- 1ماه پيش رفتم كالاشهر مبل و سرويس خواب خريدم همه خراب و داراي مشكل هست فروشنده سرويس خواب يجوري راضي كرد كه كارمون رو درست تحويل بده و داد ولي مبل خريداري شده و ميز وسط شكستگي داره تمام زخمي هست ميز ناهارخوري يه پايه كم داده و تمام ديواره ميز داره جدا ميشه چندبار زنگ زدم ولي رسيدگي نكردن همش ميگن باشه.نميدونم ديگه چكار كنم.خواهشا از كالاشهر هيچي نخريدهمه اجناس بي كيفيت هستن.

 23. من دوماه پیش از شرکت نارون تو تهران خرید کردم بعد از دوماه مبل رو تو شهرستان تحویل گرفتم وقتی رسید دستم بعد از چن روز پارچه مخملش رنگ و روش رفت کف مبل خراب شد زنگ زدم به فروشنده گفت که از دست من کاری برنمیاد من موندم چیکار کنم ۵۰میلیون بابتش پول دادم خدا ازشون نگذره

  1. سلام منم از مبل نارون مبلمان ناهارخوری ۸نفره گرفتم ،صندلی ناهارخوریش گلش فرق داره با مبلش بهشون گفتم عوض نکردن ،الان میخوام برم ازشون شکایت کنم،شما شکایت نکردید؟

 24. باسلام و عرض ادب.بنده چندماه پیش یکدست مبل سفارش دادم ک قیمتش ۸ میلیون بود .و من مبلغ۲ میلیون ب عنوان بیعانه اول کار دادم.ولی بعلت اینکه وضع مالی خوب نبود کلن کنسل کردیم سفارشو بعد از یکماه.الان چند ماه میگذره ولی فروشنده ۲ میلیون مارو پس نداده.الان من باید چکار کنم.بهش چند بار پیغام دادم ولی نمیده.لطفا جواب بدید.ممنون وتشکر

 25. با سلام.۳۰ابان یه دست مبل استیل خریدم.وقتی آوردن دیدم میزش شکسته بردم گفتن گره چوب بتونه میزنیم. در صورتی که اتحادیه ام وقتی عکس رو دید گفت شکسته.چندروز بعد متوجه صدای زیاد جیر جیر در مبل سه نفره شدم که دیدم قید وسط شکسته.بعد ۲۰روز هرکاری میکنم فروشنده مبل رو تعمیر نمیکنه.میگه کار رو پس بده.من سه میلون و خورده ای براش کاور دوختم.از طرفی یه آل هم طبق رنگ مبل استیل سفارش دادم.هزینه حمل دادم.اتحادیه ام میگه میخواستی موقع خرید دقت کنی.درصورتی که ۵سال ضمانت کتبی داده.۳۷۵۰۰۰۰۰ هم پول دادم

 26. سلام خدا قوت
  من در تاریخ ۷/۹/۱۴۰۱ مبل خریدیم
  بعد از دو روز متوجه شدیم مبل سه نفره قسمت تکیه گاه پارچه اش سوراخه جای منگنه هستش که باعث پارگی شده
  زنگ زدیم میگه با هزینه خودتون بیارید و ببریدش
  مبلی که ۷۲ ساعت پیش خریداری شده مشکل از طرف مبل ساز بوده هزینه رفت برگشت چرا باید من بدم من که خرابش نکردم
  مبل رو به قیمت ۱۹ میلیون از تولیدی گرفتم
  یه فاکتور هم دستشون دارند میگن داخلش گفتیم هزینه به عهده مشتری هستش من مدقع خریداری هزینه دادم
  دیگه هزینه خرابی بازم به عهده من مشترزه با اینکه مشکل از طرف مبل ساز بوده ،، این انصافه

 27. مبل خریدم با دوسال ضمانت و اسفنج ۳۵ کیلویی ساخته بشه .
  هنوز گارانتی داره ولی قسمت نشیمن و تاج آنگود افتاده و وقتی به اسفنج فشار میاد و فرو میره طول میکشه تا برگرده سر جایش !
  چکار کنم ؟ دوسال ۲۲ ماه پیش ۱۷ میلیون پول دادم . . .

 28. سلام من از یک مبل فروشی درخواست خرید کردم ومبلغ ده میلیون بیعانه واریز کردم ولی بعد از سه ساعت به مبل فروش زنگ زدم و از خرید مبل انصرافی خود را اعلام کردم ولی الآن مبل فروش حدود 11روز است پول را به ما پس نمیدهد و امروز و فردا میکنه و مارو سر کار گذاشته باید چکارکرد؟

 29. من برای میز تلویزیون زتگ زدم اتحادیه ، گفتن چون مرجوع کردی به ما ربطی نداره برو شورای حل اختلاف

  1. سلام من از مبل ایران که از طریق نمایشگاه که به شهرمون اومده بود مبل سفارش دادم رنگ مدل همون کف نمایشگاه بعد ۴ماه که مبل دستم رسید ن پارچه اون بود ن رنگش بهشون زنگ زدم برای برگشت میگه پیگیر هستیم بدون هیچ جوابی فاکتور عکس مبل که انتخاب کردیم دارم هنوز یه جنس اشغال با فی۲۷تومن دستم رسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا