سامانه های رسیدگی به شکایت

در راستای الکترونیکی شدن روند اداری، همه ادارات و مراکز دولتی و غیر دولتی اقدام به ایجاد سامانه‌های برخط و تلفنی کردند تا بتوانند امکان پاسخگویی ۲۴ ساعته به مراجعین خود داشته باشند. این سامانه‌ها معمولا از بخش‌های مختلفی متناسب با نیاز مراجعین تشکیل شده است که یکی از آن بخش‌ها رسیدگی به شکایات می‌باشد.

معمولا طرز استفاده از سامانه رسیدگی به شکایات هر نهادی آسان طراحی شده است تا عموم مردم بتوانند به راحتی نارضایتی خود را به ثبت برسانند و پیگیری نمایند.

شاید به دلیل عدم اطلاع‌رسانی دقیق یا دلایل دیگر باشد که بسیاری از مردم از وجود این سامانه‌ها خبر ندارند و همچنان به طور قدیمی و فیزیکی برای یک مورد کوچک هم اقدام به ثبت شکایت می‌کنند در حالیکه این مجموعه‌ها اصولا یک واحد پشتیبانی و با تیمی متشکل از چند نفر را برای راهنمایی مردم اختصاص می‌دهند.

توصیه می‌شود قبل از انجام هر اقدامی با یک جستجوی ساده از سامانه رسیدگی به شکایات و پشتیبانی مرجع مدنظر خود اطلاعات کامل را دریافت نمایید و در زمان و رفت و آمد خود صرفه‌جویی نمایید. در سامانه‌های تلفنی و اینترنتی مراحل طرح شکایت، مدارک لازم و ساعات کاری درج شده است. حتی ممکن است تیم پشتیبانی شما را از این موضوع آگاه کنند که رسیدگی به شکایت مدنظر شما در صلاحیت آن‌ها نیست و شما باید در نهاد دیگری اقدام کنید.

  • شکایت در سامانه 195

    شکایت در سامانه 195 چگونه است؟

    مخابرات امروزه در تمام دنیا یکی از نقش های تاثیر گذار در زندگی روزمره را برعهده دارد. این تاثیرگذاری اغلب…

دکمه بازگشت به بالا